יום ד', יג’ באדר ב' תשע”ט
קורות מגמת הסטוריה

השבוע יצאנו לסיור לימודי בהרי יהודה, ובמסגרתו עסקנו בשלושת המוקדים של הלחימה בחלקה הראשון של מלחמת העצמאות - הערים המעורבות, הישובים המבודדים והקרב על הדרכים. התחלנו את היום בביקור בגן הלאומי קסטל, שם למדנו על קריאתו של אחד המפקדים, שמעון אלפסי, "טוראים נסוגים, מפקדים מחפים", שהפכה בסיס לקריאה 'אחרי!" שמאפיינת את המפקדים בצה"ל עד היום. משם, נסענו לאנדרטת פורצי הדרך, מעל סיבוב מוצא, ולמשוריינים הניצבים בצדי הדרך. שם גם שמענו את 'באב אלואד' בביצועו המופלא של שלמה גרוניך. התחנה השלישית הייתה בלטרון, שם שמענו על הנסיונות החוזרים ונשנים לכבוש את המבצר מידי הירדנים, שהסתיימו בכישלון צורב. הכרנו את הלוחמים בקרבות, החל באריק שרון, דרך הדסה למפל (עולה חדשה בת 19) וכלה בלוחמי הגח"ל. לאחר הפסקת צהריים של שקשוקה מ-ע-ו-ל-ה וקוצ'מוצ' (חפשו מה זה..., היה טעים!), שמענו את שירו של אלתרמן 'אחד מן הגח"ל' והמשכנו לתחנת הסיום - אנדרטת המח"ל. באנדרטה הכרנו את סיפוריהם של כמה מהמתנדבים שהקריבו רבות על-מנת שלנו תהיה מדינה, וביניהם האלוף הראשון בצה"ל דוד מרכוס, ואלוף הפלות המטוסים ממלחמת העולם השנייה 'הנץ ממלטה' ג'ורג' "בז" ברלינג. ואז חזרנו הביתה עייפים אך מרוצים... אנדרטת המח"ל המשוריינים שליד סיבוב מוצא יא יא משלטי אנדרטה לגדוד מוריה שלחם על הדרך לירושלים הקסטל - לוחות אבן עם שמות הנופלים המשוריינים שליד סיבוב מוצא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לקראת חג החנוכה,שכבת ח' אירגנה פעילות מרהיבה ומהממת❤שיהיה לכולם.ן חג שמח מלא באור, שמחה ואהבה
 
 
היום הורוד, להעלאת המודעות לסרטן השד. כבכל שנה, חגגנו את היום הורוד, להעלאת המודעות לסרטן השד. רבקה הובילה כמו תמיד את הפרויקט האדיר הזה, לצד שכבת יב'- מחזור נ"ז.כל הכסף שנאסף, נתרם למחלקה האונקולוגית בבית החולים "שערי צדק".
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חודש אוקטובר הוא חודש מודעות סרטן השד ברחבי העולם. זו השנה השישית שאנו מציינים זאת בתיכון. שכבת יא', בהובלתן של רבקה והמחנכות- מירה ויולי, ארגנה הפסקה פעילה שכל מטרתה היא העלאת המודעות למחלה וגיוס כספים על ידי מכירת מאפים ורודים, תחנות פעילויות ותערוכת חזיות מקושטות על ידי התלמידים. כל הכספים שנאספו ייתרמו למחלקה האונקולוגית בשערי צדק, אליה מגיעים התלמידים לביקור פעמיים בשנה. כל הכבוד!!!
 
 
 
 
שכבת יב נרתמת לשמח את החולים בפורים
 
 
" כל הכבוד לנציגי מועצת התלמידים על היוזמה לאסוף מזון למען כוחות הבטחון וכמובן לכל מי שתרם"
 
 
תחילתה של מסורת
 
 
Building bridges of understanding.
 
 
 
 
התנדבות שכבת ז'
 
 
תזמורת תמיכה
 
 
הקשב שכבת י"א
 
 
יום מודעות לסרטן השד
 
 
שילוב של מדע, מידע וחוויה
 
 
יום שיא בחטיבה העליונה
 
 
כיתת אומן שנערכה ב 9/9/14