יום ש', ז’ באלול תשע”ח
תיכון האקדמיה למוסיקה ולמחול ממוקם בבניין החדש ע"ש יונס וסוריה נזריאן בקמפוס גבעת רם, בסמוך לבניין הראשי של האקדמיה. בית הספר הוא שש-שנתי, נוסד בסוף שנות ה-60 על מנת להכשיר תלמידים מוכשרים בתחומי המוסיקה והמחול.

מנהל בית הספר - מר טל דברה מזכירת בית הספר, סימה אבידן - 02-6594460, sima.school@gmail.com אודות התיכון תכנית הלימודים בתיכון האקדמיה למוסיקה ולמחול משלבת לימודים עיוניים כלליים ברמה רגילה ומוגברת, עם התמחות במוסיקה ומחול. התלמידים למוסיקה מקבלים שיעורי הרמוניה, סולפז', היסטוריה של המוסיקה, ספרות המוסיקה, יצירה, וכן משתתפים בסדנאות, מקהלות, תזמורות והרכבים קאמריים. התלמידים למחול לומדים היסטוריה של המחול, מוסיקה למחול, אנטומיה, שיעורים מעשיים בבלט קלאסי, מחול מודרני, ג'אז, אילתור וכוריאוגרפיה וגולת הכותרת השתתפות בסדנאות רפרטואר עם כוריאוגרפים ידועי שם בארץ. תלמידים בשני המסלולים ניגשים למבחני הבגרות ברמות המתאימות ליכולותיהם ונהנים מחוויות אמנותיות-יצירתיות באמצעות החשיפה לאמנים ידועי שם מהאקדמיה ומחוצה לה. הישגי התלמידים בבחינות הבגרות הם מן הגבוהים בירושלים, כל התלמידים זוכים לעמוד ולהופיע על במה בתנאים מקצועיים במהלך השנה. הבניין המרווח ע"ש יונס וסוריה נזריאן, הנותן אכסניה גם לקונסרבטוריון המצויין שליד האקדמיה, כולל מתקנים בסטנדרטים בינלאומיים גבוהים ביותר. היחס המספרי בין מורים לתלמידים מאפשר הענקת תשומת לב אישית לכל התלמידים, אשר מבטיחה את מימוש הפוטנציאל האמנותי, האינטלקטואלי והרגשי שלהם. שיתוף הפעולה הפדגוגי והאמנותי עם הקונסרבטוריון, מאפשר תמיכה רצופה בתהליך הכשרתם של האמנים הצעירים. האנסמבלים השונים פועלים במסגרת התיכון והקונסרבטוריון מוזמנים לעתים קרובות להשתתף בטקסים ואירועים ציבוריים של המדינה, וכן להופעות בחו"ל, והם מופיעים יחד עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית ותזמורות סימפוניות אחרות. בנוסף, נוטלים התלמידים חלק בפרוייקטים קהילתיים מיוחדים, ומופיעים בבתי אבות ובבתי חולים. תיכון האקדמיה למוסיקה ומחול מוכר כבית ספר ייחודי, על איזורי, ארצי. הכרה זו ניתנה לו בזכות הרמה הגבוהה של ההישגים האומנותיים ויחודו כמוסד חבר בעמותת האקדמיה למוסיקה ולמחול. בזכות קשר זה, מתאפשר רצף של חינוך מוסיקלי איכותי, בפיקוח מקצועי משובח מגיל צעיר ביותר עד לקבלת תעודת אמן ותואר שני. בית הספר קולט תלמידים מכל רחבי הארץ. אין צורך באישור של הרשות המקומית. ליד בית הספר פועלת פנימיית עין כרמית. כל תלמיד שאינו מתגורר בירושלים, זכאי לגור בפנימייה. הפנימייה ממוקמת ליד עין כרם במקום יפה ופסטורלי. קשר רצוף מתקיים בין הצוותים הפדגוגים של בית הספר והפנימייה וכן מערך הסעות מסודר.

 
 

מגמת המוסיקה בתיכון האקדמיה למוסיקה ולמחול היא מהגדולות והמשובחות בארץ. למגמה, כמו לתיכון עצמו, היסטוריה מפוארת של חינוך מוסיקלי משובח, המשלב השכלה עיונית רחבה בתחומי המוסיקה עם אפשרות לפתח את הכישרון האישי בשירה, או בנגינה ולהשתתף בגופי ביצוע מגוונים. צוות המורים במגמה מנוסה ביותר, ומצליח להביא כל תלמיד ותלמיד למיצוי מלא של כשרונו המוסיקלי.
קרא עוד...
מגמת המחול של תיכון האקדמיה למוסיקה ומחול הינה מן הגדולות והמשובחות בארץ. למגמה, שהיתה הראשונה מסוגה בארץ, הסטוריה מפוארת של חינוך מחולי מעולה, שבזכותו נהנות להקות בארץ ובחול מרקדנים מצוינים. הלימודים כוללים הן שיעורים עיוניים בנושאים כגון: תולדות המחול, מוסיקה למחול ואנטומיה יישומי והן שיעורים מעשיים בסגנונות: בלט קלאסי, מחול מודרני, אימפרוויזציה, קומפוזיציה, ג'אז, סדנאות רפרטואר ועוד.
קרא עוד...
התוכנית החינוכית-חברתית בביה"ס בנויה לאורך שש שנותיו של התלמיד בביה"ס, כך שכל תלמיד יחווה ויכיר סוגים שונים של פעילויות תרבות וערכים מכיתה ז' ועד כיתה י"ב, בהתאם לגילו ולתכנים הרלוונטיים לשלב ההתבגרות הו הוא נמצא.
קרא עוד...
קרא עוד...
תיכון האקדמיה הינו בית-ספר עיוני-אומנותי שש-שנתי (כיתות ז'-י"ב) מוכר ובפיקוח משרד החינוך. תוכנית הלימודים היא תוכנית מלאה לבגרות. בית הספר הינו בית ספר ארצי, על אזורי.
קרא עוד...