יום ד', טו’ באדר א' תשע”ט
מגמת המחול של תיכון האקדמיה למוסיקה ומחול הינה מן הגדולות והמשובחות בארץ. למגמה, שהיתה הראשונה מסוגה בארץ, הסטוריה מפוארת של חינוך מחולי מעולה, שבזכותו נהנות להקות בארץ ובחול מרקדנים מצוינים. הלימודים כוללים הן שיעורים עיוניים בנושאים כגון: תולדות המחול, מוסיקה למחול ואנטומיה יישומי והן שיעורים מעשיים בסגנונות: בלט קלאסי, מחול מודרני, אימפרוויזציה, קומפוזיציה, ג'אז, סדנאות רפרטואר ועוד.

רכזות המגמה - הגב' זיוה שוחט והגב' אווי ליפשיץ-שטרנברג אודות המגמה תכנית העבודה העשירה במגמה מאפשרת לכל תלמיד ותלמידה לפתח את כישרונם, ולהביאו לביטוי הן בסטודיו והן על הבמה. מורי המגמה נבחרים בקפידה מכל רחבי הארץ וגם מחו"ל, ומהווים כולם דוגמא הן לאמנים והן למורים מצוינים. מורים רבים פונים אלינו בבקשה לעבוד במגמה, וליצור במיוחד עבור תלמידינו. הדגש על עבודה קבוצתית, במקביל לפיתוח הכשרון האישי, מאפשר בנייתה של קבוצת מחול ברמה גבוהה ביותר, המסוגלת להתמודד עם יצירות אמנותיות קבוצתיות מן הרפרטואר האיכותי ביותר.דגש רב מושם על הוראת הטכניקה של הבלט הקלאסי והמודרני, כמו גם על יצירתיות וחיפוש האמירה האישית הכוריאוגראפית.כל תלמידי המגמה ללא יוצא מן הכלל מופיעים על במות מקצועיות לפחות פעמיים בשנה. בשנים האחרונות מתקיים שיתוף פעולה מצוין עם להקת בת שבע: הלהקה בחרה במגמת המחול על מנת להטמיע את שיטת ההוראה של מנהלה, אוהד נהרין, אנסמבל ה"גא גא" ותלמידי המגמה מעלים בכל שנה אחת מעבודותיו.החל מכיתה יא' משתתפים תלמידים נבחרים שלנו בעבודת האנסמבל, ולאחר סיום התיכון מתקבלת קבוצה נכבדת מתוכם ללהקת בת שבע. בוגרי תיכון האקדמיה למוסיקה ומחול הם סולנים ורקדנים בלהקות בארץ ובחו"ל, בהן: "להקת בת שבע", "הלהקה הקיבוצית", "להקת ענבל פינטו", "להקת הבלט הישראלי", "להקת הבלט הלאומי הקנדי", ה"רויאל אקדמי" בלונדון, ה"ג'ופרי בלט" בניו-יורק ועוד.תלמידים רבים זוכים בקרן שרת ובמעמד של רקדן מצטיין בצהל.

 
 

מגמת המוסיקה בתיכון האקדמיה למוסיקה ולמחול היא מהגדולות והמשובחות בארץ. למגמה, כמו לתיכון עצמו, היסטוריה מפוארת של חינוך מוסיקלי משובח, המשלב השכלה עיונית רחבה בתחומי המוסיקה עם אפשרות לפתח את הכישרון האישי בשירה, או בנגינה ולהשתתף בגופי ביצוע מגוונים. צוות המורים במגמה מנוסה ביותר, ומצליח להביא כל תלמיד ותלמיד למיצוי מלא של כשרונו המוסיקלי.
קרא עוד...
בית הספר שלנו הוא בית ספר מוביל בארץ בתחומי המוסיקה והמחול. יחד עם זאת, איננו מוותרים על התחום העיוני, דבר שבא לידי ביטוי בהישגים גבוהים ביותר בבחינות בגרות ובאוירה לימודית יוצאת דופן.
קרא עוד...
התוכנית החינוכית-חברתית בביה"ס בנויה לאורך שש שנותיו של התלמיד בביה"ס, כך שכל תלמיד יחווה ויכיר סוגים שונים של פעילויות תרבות וערכים מכיתה ז' ועד כיתה י"ב, בהתאם לגילו ולתכנים הרלוונטיים לשלב ההתבגרות הו הוא נמצא.
קרא עוד...
התלמידים במגמת המוסיקה מוזמנים להצטרף למגוון רחב של הרכבים ביניהם שתי מקהלות, הרכבי ג'אז ותזמורת כלי הנשיפה.
קרא עוד...