יום ד', טו’ באדר א' תשע”ט
מגמת המוסיקה בתיכון האקדמיה למוסיקה ולמחול היא מהגדולות והמשובחות בארץ. למגמה, כמו לתיכון עצמו, היסטוריה מפוארת של חינוך מוסיקלי משובח, המשלב השכלה עיונית רחבה בתחומי המוסיקה עם אפשרות לפתח את הכישרון האישי בשירה, או בנגינה ולהשתתף בגופי ביצוע מגוונים. צוות המורים במגמה מנוסה ביותר, ומצליח להביא כל תלמיד ותלמיד למיצוי מלא של כשרונו המוסיקלי.

רכזת המגמה - דר' רימונה פאול אודות המגמה במהלך השנה ניתנות אפשרויות רבות לתלמידים להופיע על במה מקצועית, מה שמאפשר להם ללמוד את אמנות ההופעה והשאיפה לבצוע מדויק ויפה. תכנית הלימודים הינה ייחודית לבית הספר, ומאפשרת הרחבה והעמקה בתחומי תולדות המוסיקה, תורת המוסיקה וניתוח יצירות. חלק גדול מתמידי התיכון לומדים את מקצוע הנגינה, או השירה במסגרת הקונסרבטוריון (הנמצא באותו בניין). התלמידים נהנים מפרויקטים וכיתות אמן הנערכים בקונסרבטוריון ובאקדמיה, הנמצאת בסמוך לתיכון. בוגרי התיכון, הבוחרים להמשיך בקרירה מוסיקלית, משתלבים בנקל בכל מוסד לימודי גבוה ובגופי בצוע מגוונים בארץ ובחו"ל. תלמידי המגמה זוכים פעמים רבות בקרן שרת ובמעמד של מוסיקאי מצטיין בצה"ל.

 
 

מגמת המחול של תיכון האקדמיה למוסיקה ומחול הינה מן הגדולות והמשובחות בארץ. למגמה, שהיתה הראשונה מסוגה בארץ, הסטוריה מפוארת של חינוך מחולי מעולה, שבזכותו נהנות להקות בארץ ובחול מרקדנים מצוינים. הלימודים כוללים הן שיעורים עיוניים בנושאים כגון: תולדות המחול, מוסיקה למחול ואנטומיה יישומי והן שיעורים מעשיים בסגנונות: בלט קלאסי, מחול מודרני, אימפרוויזציה, קומפוזיציה, ג'אז, סדנאות רפרטואר ועוד.
קרא עוד...
בית הספר שלנו הוא בית ספר מוביל בארץ בתחומי המוסיקה והמחול. יחד עם זאת, איננו מוותרים על התחום העיוני, דבר שבא לידי ביטוי בהישגים גבוהים ביותר בבחינות בגרות ובאוירה לימודית יוצאת דופן.
קרא עוד...
התוכנית החינוכית-חברתית בביה"ס בנויה לאורך שש שנותיו של התלמיד בביה"ס, כך שכל תלמיד יחווה ויכיר סוגים שונים של פעילויות תרבות וערכים מכיתה ז' ועד כיתה י"ב, בהתאם לגילו ולתכנים הרלוונטיים לשלב ההתבגרות הו הוא נמצא.
קרא עוד...
התלמידים במגמת המוסיקה מוזמנים להצטרף למגוון רחב של הרכבים ביניהם שתי מקהלות, הרכבי ג'אז ותזמורת כלי הנשיפה.
קרא עוד...