יום ד', טו’ באדר א' תשע”ט
התוכנית החינוכית-חברתית בביה"ס בנויה לאורך שש שנותיו של התלמיד בביה"ס, כך שכל תלמיד יחווה ויכיר סוגים שונים של פעילויות תרבות וערכים מכיתה ז' ועד כיתה י"ב, בהתאם לגילו ולתכנים הרלוונטיים לשלב ההתבגרות הו הוא נמצא.

את כל אחת מהשכבות מלווה נושא חינוכי-חברתי שנתי בכל הפעילויות המתוכננות. בכיתה ז – לידה ושורשים, בכיתה ח – מילדות להתבגרות: אחריות, בכיתה ט – אדם וקהילה: מהלכה למעשה, בכיתה י – זהות, בכיתה י"א – הכנה לשירות משמעותי והכנה למסע לפולין ובכיתה י"ב – הכנה לשירות משמעותי ופרידה. נוסף על כך, תלמידי שכבת י' משתתפים בפרוייקט מחוייבות אישית, בו הם תורמים שעתיים שבועיות מזמנם למען הקהילה, תלמידי שכבת י"א חווים ליווי והכנה משמעותיים לקראת הגיוס לצבא, אשר שיאו של תהליך זה טמון ביציאה לגדנ"ע. בשכבת י"ב מתקיים המסע לפולין, ומסע מקביל לנשארים בארץ. תלמידי כל השכבות מתנדבים במסגרות שונות (כיתתיות ופרטניות), זאת כמובן לצד הלימודים האינטנסיביים בתחום העיוני ובתחום המוסיקלי / המחולי. כל תלמיד בבית ספרנו, במהלך שנות הלימודים בתיכון, יוצא לסיורים לימודיים שונים, צפייה בהצגות וביקורים במוזיאונים ברחבי הארץ. לטיול השנתי יוצאים כל תלמידי ביה"ס יחד, מלבד שכבת י"ב הזוכה לטיול שנתי משל עצמה, בהרי אילת. וגולת הכותרת – הפסטיבל: לכבוד בוא האביב ביה"ס לובש חג והתלמידים מופיעים ביצירותיהם עליהם עמלו במהלך השנה. המופעים השונים מועלים בשעות הערב באולמות ברחבי העיר ופתוחים לקהל הרחב ולמשפחות התלמידים. לצד פסטיבל אומנותי זה מתקיים גם פסטיבל עיוני, בו עוברים התלמידים סדנאות מרתקות וחוויתיות בשעות הבוקר.

 
 

מגמת המחול של תיכון האקדמיה למוסיקה ומחול הינה מן הגדולות והמשובחות בארץ. למגמה, שהיתה הראשונה מסוגה בארץ, הסטוריה מפוארת של חינוך מחולי מעולה, שבזכותו נהנות להקות בארץ ובחול מרקדנים מצוינים. הלימודים כוללים הן שיעורים עיוניים בנושאים כגון: תולדות המחול, מוסיקה למחול ואנטומיה יישומי והן שיעורים מעשיים בסגנונות: בלט קלאסי, מחול מודרני, אימפרוויזציה, קומפוזיציה, ג'אז, סדנאות רפרטואר ועוד.
קרא עוד...
מגמת המוסיקה בתיכון האקדמיה למוסיקה ולמחול היא מהגדולות והמשובחות בארץ. למגמה, כמו לתיכון עצמו, היסטוריה מפוארת של חינוך מוסיקלי משובח, המשלב השכלה עיונית רחבה בתחומי המוסיקה עם אפשרות לפתח את הכישרון האישי בשירה, או בנגינה ולהשתתף בגופי ביצוע מגוונים. צוות המורים במגמה מנוסה ביותר, ומצליח להביא כל תלמיד ותלמיד למיצוי מלא של כשרונו המוסיקלי.
קרא עוד...
בית הספר שלנו הוא בית ספר מוביל בארץ בתחומי המוסיקה והמחול. יחד עם זאת, איננו מוותרים על התחום העיוני, דבר שבא לידי ביטוי בהישגים גבוהים ביותר בבחינות בגרות ובאוירה לימודית יוצאת דופן.
קרא עוד...
התלמידים במגמת המוסיקה מוזמנים להצטרף למגוון רחב של הרכבים ביניהם שתי מקהלות, הרכבי ג'אז ותזמורת כלי הנשיפה.
קרא עוד...
תלמידי כל השכבות בבית הספר מתנדבים במסגרות שונות (כיתתיות ופרטניות), זאת כמובן לצד הלימודים האינטנסיביים בתחום העיוני ובתחום המוסיקלי / המחולי. באתר התנדבות וקהילה של בית הספר ניתן לקרוא מעט על הפעילויות הנערכות במהלך השנה בהובלת מחנכי ומורי הכיתות.