יום ד', טו’ באדר א' תשע”ט
בית הספר שלנו הוא בית ספר מוביל בארץ בתחומי המוסיקה והמחול. יחד עם זאת, איננו מוותרים על התחום העיוני, דבר שבא לידי ביטוי בהישגים גבוהים ביותר בבחינות בגרות ובאוירה לימודית יוצאת דופן.

בית הספר שלנו הינו בית ספר אינטימי שמגיעים אליו תלמידים שבחרו ללמוד בו. צוות ההוראה קטן ומסונן בקפידה. שתי עובדות אלה מאפשרות קשר אישי בין התלמידים למורים (ולא כסיסמא) ומשביחות את הלמידה העיונית. בחטיבת הביניים נלמדים כל מקצועות החובה, כשהיחוד שלנו הוא הפקת תכניות לימודים שרלוונטיות לגיל הילדים ולתכנים החברתיים של שכבת הגיל שלהם. כך נוצרת מעורבות גדולה של המורים בהוראה, וכתוצאה מכך- התלהבות ולמידה פעילה של התלמידים.הלימודים מלווים במטלות מסוגים שונים (עבודות חקר, הפקת תערוכות אמנותיות, למידה מקוונת פעילה באתר), ומשולבים בהם סיורים לימודיים. בחטיבה העליונה אנחנו מיישרים קו עם תכניות הלימודים לבגרות:מקצועות החובה נלמדים ברמה גבוהה ביותר, בלי תחושה של "בית חרושת לציונים/לבגרות..." הדגש הוא על העשרה והעמקה בחומר מעבר לדרישות הבגרות. לצד מגמות מוסיקה/מחול, שנחשבות מקצוע מוגבר לכל דבר ע"י האוניברסיטאות ומזכות את התלמידים בבונוס, מתקיימות אצלנו קבוצות מוגבר נוספות במתמטיקה (4, 5 י"ל), הסטוריה (5 י"ל), ספרות (5 י"ל), ערבית (5 י"ל) וביולוגיה (5 י"ל). לימודי האנגלית נלמדים ברמה של 5 י"ל בכיתות הרגילות, ובנוסף פועלת קבוצת דוברי אנגלית בכל שכבה שניגשת לבגרות 5 י"ל בשלב מוקדם יותר. מתוך הבנה כי רבים מהתלמידים יהפכו לקהל צורך תרבות ויבחרו ללמוד במסלול אוניברסיטאי רגיל בלימודיהם הגבוהים, אנחנו מקפידים על רמה עיונית גבוהה שתאפשר לתלמידים לצאת עם תעודת בגרות שאיננה נופלת בהישגיה מכל בית ספר עיוני מצוין אחר בעיר. קיומם של מופעים ושיאים אמנותיים לפני הרבעון האחרון של שנת הלימודים מאפשר לתלמידים להתפנות ללמידה ולמיצוי יכולותיהם העיוניות בבחינות הבגרות. כך זוכים התלמידים ללמוד את מה שהם אוהבים במקביל למה שהיו צריכים ללמוד בכל בית ספר אחר. לא תאמינו, אבל עובדה זו גורמת להם אפילו ללכת עם חיוך לבית הספר...:) תלמידים שזקוקים לתגבור לימודי יכולים להיעזר בשיעורים פרטניים בהם נרכשות מיומנויות למידה ומשעת לימודיה (הכנת שיעורי בית עם מורה מלווה ועזרה בעיבוד חומר שנלמד בכיתות) שמתקיימת בכל סוף יום לימודים בספריית ביה"ס. תלמידים חזקים במיוחד ימצאו אתגר בשילוב ובמגוון המקצועות- העיוני והמוסיקלי- שמוצע להם ובדרישות האמנותיות הגבוהות שיוצבו בפניהם. ולסיום, אמירה חשובה שאנחנו גאים בה: אנחנו מאמינים כי לכל בית ספר יחוד משלו, ואין בית ספר שיכול להציע הכל ברמה הגבוהה ביותר. למרות הקפדתנו לקיים לאורך השנים מגמות מתמטיקה וביולוגיה, אנחנו רואים לנכון להדגיש את חשיבותם של הלימודים ההומאניסטיים דווקא בעולם שמקדש טכנולוגיה, כלכלה ומנהל עסקים. לתחומים אלה יחשפו הילדים בעל כורחם כשיגדלו... החשיפה המוגברת למקורות תרבות במוסיקה, במחול, בספרות, בהסטוריה ובתנ"ך היא המנדט לקיומנו, ובזה אנחנו הטובים ביותר!

 
 

מגמת המוסיקה בתיכון האקדמיה למוסיקה ולמחול היא מהגדולות והמשובחות בארץ. למגמה, כמו לתיכון עצמו, היסטוריה מפוארת של חינוך מוסיקלי משובח, המשלב השכלה עיונית רחבה בתחומי המוסיקה עם אפשרות לפתח את הכישרון האישי בשירה, או בנגינה ולהשתתף בגופי ביצוע מגוונים. צוות המורים במגמה מנוסה ביותר, ומצליח להביא כל תלמיד ותלמיד למיצוי מלא של כשרונו המוסיקלי.
קרא עוד...
מגמת המחול של תיכון האקדמיה למוסיקה ומחול הינה מן הגדולות והמשובחות בארץ. למגמה, שהיתה הראשונה מסוגה בארץ, הסטוריה מפוארת של חינוך מחולי מעולה, שבזכותו נהנות להקות בארץ ובחול מרקדנים מצוינים. הלימודים כוללים הן שיעורים עיוניים בנושאים כגון: תולדות המחול, מוסיקה למחול ואנטומיה יישומי והן שיעורים מעשיים בסגנונות: בלט קלאסי, מחול מודרני, אימפרוויזציה, קומפוזיציה, ג'אז, סדנאות רפרטואר ועוד.
קרא עוד...
התוכנית החינוכית-חברתית בביה"ס בנויה לאורך שש שנותיו של התלמיד בביה"ס, כך שכל תלמיד יחווה ויכיר סוגים שונים של פעילויות תרבות וערכים מכיתה ז' ועד כיתה י"ב, בהתאם לגילו ולתכנים הרלוונטיים לשלב ההתבגרות הו הוא נמצא.
קרא עוד...
התלמידים במגמת המוסיקה מוזמנים להצטרף למגוון רחב של הרכבים ביניהם שתי מקהלות, הרכבי ג'אז ותזמורת כלי הנשיפה.
קרא עוד...